Zahájení zimního semestru 2016/2017 — poznámky

Poznámky ze schůzky k zahájení výuky v zimním semestru.

• Dotazy a připomínky ke studiu matematického modelování směřujte takto:

Pokud si nejste jistí s kým přesně chcete mluvit tak pište na adresu prusv@karlin.mff.cuni.cz (Vít Průša).

• Sledujte stránky matematického modelování. Přihlaste se k odběru novinek.
  • Nejzávažnější rozhodnutí, které v průběhu studia učiníte, je volba tématu bakalářské/diplomové práce. Výběr diplomové práce sice můžete podle harmonogramu studijního roku odkládat až do 17. února 2017, ale rozhodně vám to nedoporučujeme. Čím dříve si bakalářskou/diplomovou práci vyberete, tím lépe. Již v letním semestru vás v rámci semináře Vybrané problémy matematického modelování čeká první veřejné vystoupení, během kterého promluvíte o diplomové práci. V případě vašeho zájmu budeme výběru tématu bakalářské/diplomové práce věnovat zvláštní schůzku. Napište nám, zda byste o takovou schůzku měli zájem. (Email směřujte na prusv@karlin.mff.cuni.cz, Vít Průša.)
  • Zvažte členství v SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics) Student Chapter Prague.
  • Buďte aktivní. Diplomovou/bakalářskou práci můžete kupříkladu přihlásit do Soutěže studentů vysokých škol ve vědecké činnosti v matematice (SVOČ). Vyhledávejte příležitosti k práci na problémech řešených ve skupině matematického modelování.
  • Zvažte možnosti studia v zahraničí (ERASMUS, kratší odborné školy a podobně). Fakultním koordinátorem programu ERASMUS je Ondřej Pangrác (Ondrej.Pangrac@mff.cuni.cz). Veškeré otázky ohledně procedurálních záležitostí — kdy a který formulář vyplnit — prosíme směřujte na něj. Na nás se obracejte s otázkami vědecké povahy.
  • (Některé) pozvánky na volitelné přednášky najdete na stránkách matematického modelování. Většina volitelných přednášek začíná v druhém týdnu semestru, buďte v kontaktu s vyučujícími!
  • Program většiny seminářů se automaticky zobrazuje v kalendáři na stránkách matematického modelování.
  • Stejně jako každý rok připravujeme i tentokrát neformální zahájení semestru. Setkání proběhne nejspíše v pondělí 17. října v podvečer 18:00 v zatím neurčené karlínské restauraci. Sledujte stránky modelování, kde se zanedlouho objeví podrobnosti ohledně místa konání.
  • Oddělení matematického modelování spolupořádá tradiční letní školu Mathematical Aspects of Fluid Flows. Pokud se chcete zúčastnit, dejte nám prosíme vědět.

Přejeme vám úspěšné studium!